Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Трети пореден мач младежите ни не могат да вкарат
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:28 / 25.05.2016Коментари (0)1481
© БФС
Младежкият национален отбор на България до 21 г. загуби с 0:1 от Мексико в третия си двубой от група "А" на престижния международен турнир "Тулон". Това бе трети мач за националите в рамките на 6 дни, в който отново не успяхме да отбележим гол.

Срещата на стадион "Перуж" се игра при силен вятър, като мексиканците имаха превес през първата част. В 6-та минута Фиеро изведе Луис Лороня сам срещу Китанов, но нападателят стреля над вратата. 12 по-късно резултатът бе открит. Артуро Гонзалес пусна пас към Фиеро в наказателното поле и той от няколко метра прати топката в мрежата за 0:1.

В 28-та минута в игра за България се появиха Димитър Велковски и Вутов, които замениха съответно Георгиев и Чапов. 10 минути по-късно Десподов центрира в наказателното поле от фаул, Гълъбов засече топката с глава, но стражът Гудиньо изби. При последвалата контраатака, Розарио Кота проби отляво и центрира към непокрития Фиеро, който стреля с глава, но неточно.

През второто полувреме националите действаха агресивно в предни позиции, като първо Вутов пробва да реализира от разстояние, но не намери целта. След това Малинов и Десподов опитаха да преодолея

© БФС
т стража Гудиньо, но той запази мрежата си суха.

Георги Китанов също трябваше да се намесва в две ситуации, като спаси ударите на Торес и Лороня. В добавеното време Цонев напредна отдясно и пусна пас в наказателното поле, но Велковски не успя да засече топката и така срещата завърши при 0:1 в полза на Мексико.

В другата среща от групата Франция победи Мали с 2:1.

Франция е лидер в класирането с 9 точки от 3 мача, следвана от Чехия със 7 точки (3 срещи). Мексико заема трета позиция с 4 точки (4 мача), а България и Мали делят четвърто и пето място с по 1 точки след 3 двубоя.

Следващият мач на България е срещу Мали, в четвъртък от 18:00 часа.

България - Мексико 0:1 (0:1)

Голмайстор: 0:1 Карлос Фиеро (18)

Жълти картони: Цонев, Вутов (България);

БЪЛГАРИЯ: 1. Георги Китанов, 4. Радослав Терзиев, 5. Пламен Гълъбов (Борислав Цонев, 41`), 2. Георги Радев, 21. Лазар Марин, 8. Милен Гамаков - капитан, 15. Кристиян Малинов, 16. Манол Чапов (Антонио Вутов, 28`), 7. Кирил Десподов, 14. Александър Георгиев (Димитър Велковски, 28`), 9. Георги Минчев (Юлиян Ненов, 64`)

Селекционер: Антони Здравков