Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Невиждана съдийска гавра с Пирин!
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 17:17 / 04.11.2016Коментари (0)1145
© Blagoevgrad24.bg
Невиждана съдийска гавра с Пирин попречи на "орлетата" да стигнат поне до точка в Бургас при гостуването си на Нефтохимик, предаде кореспондент на Blagoevgrad24.bg от Бургас. Двубоят от 13-ия кръг на Първа лига се игра на стадион "Лазур" и завърши 3:1 за домакините.

Головете за "шейховете" отбелязаха Иван Вълчанов, Марко Ранджелович и Костадин Хазуров. Почетното попадение за благоевградските "орлета" е дело на Владислав Златинов.

В главно действащо лице на терена обаче се превърна съдията Тихомир Алексов, който не спря цял мач да подпира бургазлии. Чернодрешкото не даде две очевадни дузпи за Пирин, спря с измислена засада голова атака на "орлетата", а на всичко отгоре изгони с пресилен втори жълт картон Орлин Старокин.

Домакините бяха по-активни през първата част, но така и не съумяха да създадат сериозна опасност пред вратата на Красимир Костов и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Първият гол падна в 58-ата минута, когато Вълчанов направи добър рейд и с премерен удар от границата на наказателното поле изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Пирин.

Три минути по-късно бургазлии удвоиха преднината си. Мариян Огнянов центрира от корнер в наказателното поле на гостите, където Ранджелович засече топката с глава и я изпрати във вратата на Костов.

Играчите на Стефан Генов се окопитиха и успяха да върнат едно попадение в 64-ата минута. Тони Тасев центрира в наказателното поле на домакините, където Владислав Златинов бе оставен непокрит и успя да изненада Георгиев.

Крайното 3:1 оформи Костадин Хазуров от дузпа, отсъдена за фаул на Тасев срещу Михаел Орачев. С успеха си Нефтохимик се изкачи до 12-о място с 11 точки, докато Пирин е на 10-а позиция с 14.

НЕФТОХИМИК: 1.Янко Георгиев, 2.Костадин Велков (46 - 6.Марко Ранджелович), 26.Виктор Хомей, 25.Ангел Грънчов, 22.Емануил Манев, 13.Йордан Йорданов (41 - 24.Костадин Хазуров), 21.Мариян Огнянов, 89.Станислав Маламов (77 - 17.Румен Руменов), 19.Михаел Орачев, 7.Иван Вълчанов, 8.Николай Дюлгеров

ПИРИН: 76.Красимир Костов, 18.Юлиан Попев, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 21.Александър Башлиев, 24.Антон Костадинов, 6.Орлин Старокин, 15.Димитър Благов (62 - 9.Владислав Златинов), 10.Ндуе Муйеци (46 - 19.Станислав Костов), 7.Тони Тасев, 11.Даниел Младенов