Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Пирин падна от Верея и загуби всички шансове за първата шестица
18:54 / 18.03.2017 Източник: sport.blagoevgrad24.bg Отпечатай Изпрати
© ОФК Пирин
Пирин отстъпи на Верея с 0:2 при гостуването си в Стара Загора. От началото на 2017 година това е едва второ поражение за орлетата. То обаче им отряза пътя на 100% за място в шестицата.

Днешният мач определено не бе от най-силните за благоевградчани. Той обаче можеше да има и друг изход, ако още в 5-ата минута при отсъдения двоен удар на назателното поле на Верея, орлетата бяха стигнали до гол. И двата удара срещнаха противников играч и мрежата на домакините остана суха.

Футболистите на Верея се съвзеха и стигнаха до гол, като точен в 36-ата минута бе Валери Домовчийски.

След почивката орлетата отново не успяха да покажат най-доброто от себе си, а домакините заиграха на контраатаки и пропуснаха две добри положения.

Милен Радуканов видя, че нещата не вървят и още преди да е изминал час игра включи Иван Цветков за сметка на Рос Дженкинс. Цветков веднага раздвижи играта на благоевградчани и намери Благов вляво, който върна пред вратата, там Цветков заложи за Станислав Костов, но бранител се хвърли пред него и спря шута.

В 74-ата минута обаче при поредната контра и грешка в защита Педро Еуженио вкара за 2:0. Контрата тръгна от наказателното поле на Верея, където Владимир Зафиров спокойно овладя лошо центриране на Башлиев, за да пусне вляво за Керкар. Той устоя на натиска от Костов и пусна по левия фланг напред за Елиаш, който обърна в наказателното поле за Педро Еуженио и макар Макенджиев да спаси първия удар, при втория топката спря в долния десен ъгъл за 2:0.

До края Пирин не стигна до добро положение да вкара поне почетен гол и старозагорци спокойно затвориха мача.

В класирането Верея е десети, но вече събира 30 точки и е само на една зад деветия Пирин, който има 31 и вече и на теория няма шансове за Топ 6.