Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Малшанс! Пропусната дузпа лиши България от победа над Израел
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 09:14 / 23.03.2017Коментари (0)1737
© БФС
Юношеският национален отбор на България до 19 г. стартира с равенство в първия си двубой от Елитния квалификационен кръг за ЕВРО 2017. Възпитаниците на Ангел Стойков завършиха 1:1 срещу Израел U19 под проливния дъжд на стадион "Д`Але Жан Люроа" в Блоа.

Президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов бе на трибуните, за да подкрепи тима, а в четвъртък се завръща в България за да наблюдава двубоя на "А" националния отбор срещу Холандия на 25 март.

В другата среща от групата тимът на Босна и Херцеговина изненадващо победи домакините от Франция с 2:0 след голове на Демерович и Чавар.

Първият точен изстрел към една от двете врати дойде в 8-та минута, когато Голан стреля, но капитанът Наумов спаси. Малко след това националите организираха две добри атаки, но само добрите намеси на стражът Цур предотвратиха топката да попадне в мрежата на Израел.

Първо в 11-та минута Янев с мощен пробив достигна до границата на наказателното поле и стреля силно, но вратарят спаси. Минута по-късно Тилев подаде към Тонислав Йорданов, който със зрелищно воле стреля право във вратаря.

До края на полувремето стражът на България Наумов също трябваше да демонстрира качествата си, след като отрази ударите на Махамид и Лако.

Резултатът бе открит в 56-та минута, когато Абу Фани се възползва от грешка в българската отбрана и реализира за 1:0. В 60-та минута Георги Русев проби по лявото крило , но бе спрян с цената на нарушение. Нападателят на Елче изпълни последвалия пряк свободен удар, но изстрелът му намери стената.

В 83-та минута реферът Мартинес отсъди дузпа в полза на България за нарушение срещу Кръстев. Йорданов застана зад топката, но пропусна от бялата точка. Все пак националите стигнаха до попадение четири минути преди края на редовното време, след като Генчев се разписа и оформи крайното 1:1.

След първите срещи Босна и Херцеговина оглавява класирането с 3 точки, следвана от България и Израел с по 1. Франция е на последна позиция с 0 точки.

Следващият двубой на България e срещу Франция. Срещата ще се проведе на 24 март, петък, от 20:00 часа на стадион "Д`Але Жан Люроа" в Блоа.

Израел U19 - България U19 1:1

Голмайстори: 1:0 Абу Фани (56), 1:1 Петър Генчев (86)

Жълти картони: Абу Ктифан, Голан, Алмог, Гурфинкел (Израел)

Съставът на България U19: 1. Даниел Наумов - к., 4. Ангел Лясков, 2. Андреа Христов, 15. Петков Христов, 5. Петър Генчев, 8. Георги Янев, 7. Ивайло Найденов, 22. Иван Тилев (Станислав Иванов, 61), 10. Георги Русев, 9. Тонислав Йоданов (Светослав Ковачев, 90), 16. Калоян Кръстев (Васил Добрев, 90+3)

Селекционер: Ангел Стойков