Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Ударихме Франция, на крачка сме от Евро 2017
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 07:16 / 25.03.2017Коментари (0)1637
© БФС
Националният юношески отбор на България до 19 години победи Франция с 2:1 във втория си мач от Елитния квалификационен кръг за класиране на Евро 2017 по футбол.

Калоян Кръстев изведе българския тим напред в 14-ата минута, а в 56-ата Тонислав Йорданов с глава увеличи аванса на малките "лъвове". В 67-ата минута Муса Диаби отбеляза единствения гол в мача за домакините на турнира.

В първия мач от Елитния квалификационен кръг България записа равенство 1:1 с Израел, докато Франция отстъпи с 0:2 на Босна и Херцеговина. Само победителите от всичките седем групи продължават напред към финалите в Грузия.

Така, за да се класират на Европейско първенство момчетата на Ангел Стойков се нуждаят от победа в последния мач от турнира срещу тима на Босна и Херцеговина. Балканският отбор направи 1:1 с Израел в другия мач от групата.

Домакините започнаха по-агресивно мача и имаха няколко добри положения в първия четвърт час. Първо Алек Гьорген стреля неточно от пряк свободен удар в 9-ата минута, а малко по-късно Мизиан Молида се озова очи в очи с Даниел Наумов, но не успя да реализира.

Българският тим реагира по най-добрия начин на домакинския натиск и в 13-ата минута отбелязалият изравнителния гол срещу Израел в първия мач Петър Генчев центрира отдясно и нападателят Калоян Кръстев надскочи двамата централни бранители, за да прати топката в мрежата 0:1.

До почивката Франция владееше повече топката, но така и не стигна до опасно положение. Единственият точен удар в актива на Франция бе дело на Дайо Юпамекано в 42-ата минута, но Наумов спаси уверено.

Нашите момчета започнаха със самочувствие второто полувреме и в 56-ата минута стигнаха до втори гол. Топката бе отнета в полето на съперника и подадена на Ивайло Найденов, който центрира остро на близката греда и Тонислав Йорданов с летящ плонж засече с глава за 0:2.

В 67-ата минута Муса Диаби намали разликата в резултата на 1:2 след продължителна акция по дясното крило Рейн-Аделаид нахлу, центрирането му рикошира в крак на бранител и топката попадна за непокрития на далечната греда Диаби.

В 75-ата минута Франция остана с човек по-малко след изгонването на Дайо Юкамекано. Въпреки физическата умора момчетата на Ангел Стойков удържаха победата. В 92-ата минута Белал Бутоба от Франция получи червен картон и така младите "петлета" завършиха с двама футболисти по-малко, а българските момчета в крайна сметка ликуваха.

ФРАНЦИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:2