Пирин измъкна точка от Берое
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 20:17 / 14.04.2017Коментари (0)630
© ПФК Берое
Пирин не се даде на Берое и завърши 1:1 в двубой от XXVIII кръг на Първа професионална лига, който се игра в Стара Загора.

В 25-ата минута Станислав Костов изведе Димитър Благов сам срещу вратаря Душан Перниш, който бе преодолян от играча на гостите, а топката бе изчистена от бранителя Асен Георгиев, но прекалено късно, тъй като кълбото вече бе преминало с целия си обем голлинията - 0:1.

След точно половин час игра Антон Карачанаков засече центрирана отдясно топка от малкия пеналт, но Благой Макенджиев улови.В 41-ата минута Жуниор Мапуку получи топката в половината на гостите, преодоля последния останал в отбрана Стилиян Николов и останал сам срещу Макенджиев, бе безпогрешен, изравнявайки резултата - 1:1.

След почивката "Берое" отново бе по-активният отбор, търсещ непрекъснато вратата на противника, като още в 51-ата минута Жуниор Мапуку отне топка в половината на гостите и центрира в наказателното поле, където обаче Виле Салмикиви не успя да отиграе ситауцията по най-добрия начин, а впоследствие нападението бе засуетено.

Едва в 74-ата минута гостите отново успяха да достигнат до вратата на "Берое" с изсипана в наказателното поле топка, която обаче бе избита и все пак попадна в Александър Башлиев, но последвалият му удар бе крайно неточен.

Шест минути по-късно домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар, а зад топката застана Жуниор Мапуку, който стреля плътно от 24 метра диагонално на целта, но изпрати кълбото на сантиметри встрани от левия страничен стълб.

В 83-ата минута Жуниор Мапуку бе изведен отдясно по атаката на "Берое", но опитът му да центрира топката в пеналта, бе предовратен от бранител на гостите.

В самия край на двубоя Радослав Кирилов нанесе плътен изстрел от границата на наказателното поле, но топката отново премина покрай целта.