Спортните новини: Днес (5) | Вчера (2)
Пирин с равенство 2:2 срещу Струмска слава
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:04 / 25.06.2017Коментари (0)1031
© ОФК Пирин
ОФК Пирин Благоевград започна с равенство 2:2 срещу Струмска слава Радомир серията от контролни срещи по време на лятната подготовка.

На терена на тренировъчната база в село Рилци домакините започнаха в малко експериментален състав, като Милен Радуканов заложи на футболисти, играли по-рядко през пролетта и на юноши, които тренират с първия отбор.

Гостите пък влязоха по-добре в мача и логично стигнаха първи до гол. При едно безобидно центриране вратарят Ганев и Божинов не се разбраха и последният си вкара нелеп автогол.

Преди това двойно разиграване между Траянов и Христов завърши с гол на последния, но той бе отменен поради засада.

Иво Стефанов от Струмска слава пък нацели гредата до Ганев.

След почивката Милен Радуканов пусна нови 10 състезатели, което повлия на играта на отбора.

В 58-ата минута Станислав Костов бе близо до гол но не успя в завършващата фаза. Малко по-късно реферът Ангел Ангелов подмина нарушение срещу футболист на Пирин, а при контраатаката гостите вкараха втори гол. Негов автор бе Стоян Георгиев, а за реплика Румен Сандев получи директен червен картон.

Все пак домакините натиснаха и Станислав Костов намали на 1:2. Минута по-късно за нарушение срещу Александър Башлиев съдията даде дузпа, която Даниел Малденов превърна в гол.

До края на мача Станислав Костов начели гредата след изпълнение на фаул, а Тони Костадинов получи поздравления за 35-ия си рожден ден.

Дебют за Пирин записаха Божидар Васев и Анди Рения.

След края на мача Милен Радуканов призна, че не се е получила играта на тима в по-голямата част от мача, но изрази увереност, че по време на лагера в Банско нещата ще се променят.

ПИРИН: Ганев, Божинов, Ничев, Митев, Топузов, Траянов, Бояджиев, Иванов, Рения, Аймен Суда, Христов /Красимир Костов, Румен Сандев, Николов, Попев, Башлиев, Тони Костадинов, Божидар Васев, Димитър Благов, Даниел Младенов, Станислав Костов, Благой Макенджиев/.