Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Гол от съблекалнята посече България срещу Англия на Евро 2017
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:05 / 04.07.2017Коментари (0)1631
© БФС
България допусна поражение с 0:2 от Англия в първия си мач от група "B" на Европейското първенство до 19 години, който се игра на стадион "Михаил Мескхи" 2 в Тбилиси.

"Лъвчетата" получиха гол още в първата минута, когато Маунт получи подаване от десния фланг на английското нападание и засече топката в мрежата. През първото полувреме, българският отбор можеше да изравни поне на четири пъти.

В 5-ата минута, Петко Христов стреля много опасно с глава, но топката бе изчистена от гол линията от защитника Дасилва. В 21-ата минута Иван Тилев намери топката с вътрешен удар и след парабола, английският вратар Рамсдейл плонжира и изби над вратата. Минута по-късно Калоян Кръстев стреля с глава, но топката мина встрани от лявата греда на английсйката врата.

В 33-ата минута Петко Христов стреля с глава и вратарят Рамсдейл спаси след забележителен плонж. В 35-ата минута Сесеньон получи хубава топка отдясно, но изстрелът му мина покрай вратата.

В 48-ата минута Англия поведе с 2:0. Сесеньон получи пас от Бреретон и плъзна топката покрай Шейтанов. Две минути по-късно Иван Тилев центрира от свободен удар, но английски защитник изчисти в корнер.

В 54-та минута бе извършена двойна смяна в отбора на България. На мястото на Светослав Ковачев влезе Георги Янев, а на мястото на Тонислав Йорданов влезе Станислав Иванов.

В 67-ата минута центриране от свободен удар на Тилев не бе засечено от никой. Шест минути по-късно Тилев шутира от далечна дистанция, но вратарят улови. В 75-ата минута Климентов влезе на мястото на Добрев. В 75-ата минута Янев стреля извън границата на наказателното поле.

Три минути по-късно Лясков центрира към далечната греда, където намери Найденов, който не успя да прати топката в мрежата с глава. Това бе и най-интересното до края на срещата. Следващият мач на България е срещу Германия на 6-ти юли.

БЪЛГАРИЯ U19: 12. Димитър Шейтанов, 5.Петър Генчев, 2.Андреа Христов, 15.Петко Христов, 4.Ангел Лясков, 7.Ивайло Найденов (к.), 3.Васил Добрев (75- Ивайло Климентов), 11.Светослав Ковачев (54-Георги Янев), 22.Иван Тилев, 16.Калоян Кръстев, 9.Тонислав Йорданов (54-Станислав Иванов).

Селекционер: Ангел Стойков

Англия: 1.Аърън Рамсдейл, 5.Тревох Чалобах, 4.Тайо Едун, 3. Джей Дасилва, 2. Дужон Стърлинг, 9.Брен Бреретон (78- 12.Нмеча), 8.Андре Дозел, 6.Еазах Сълиман, 14. Маркъс Едуардс (83-17.Мадокс), 11. Райън Сесеньон (75-7.Бакли-Рикетс) , 10. Мейсън Маунт.

Селекционер: Кейт Даунинг