Пирин загуби при гостуването си на Етър
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 21:07 / 12.08.2017Коментари (0)929
© ОФК Пирин
Пирин загуби от новака в Първа лига Етър с 1:2 при гостуването си във Велико Търново.

По този начин "орлетата" останаха с актив от 5 точки, който им отрежда 9-о място във временното класиране.

Домакините откриха резултата още в 16-ата минута на срещата. Димо Атанасов нахлу по левия фланг, пусна към Чавдар Ивайлов, който върна топката назад към Бадара, който засече за 1:0. Това бе и първото попадение на 28-годишния сенегалски таран в първенството.

В самото начало на второто полувреме "орлетата" изравниха резултата след центриране на Анти Рениа от корнер. В 49-ата минута Костадин Ничев успя да надскочи всички в наказателнто поле и да играе с глава, изпращайки топката право в долния ляв ъгъл на Христо Иванов - 1:1.

В 52-ата минута Радослав Кирилов пропусна да удвои за "орлетата", след като остана сам срещу Иванов в наказателното поле. Кирилов стреля, но топката мина на сантиметри от десния стълб.

Три минути по-късно Станислав Костов регистрира още един пропуск. Той излезе на добра позиция и шутира, но там бранител на Етър се хвърли самоотвержено и изчисти.

Етър измъкна победата в 74-ата минута. Иван Стоянов се измъкна от отбраната на Пирин и пусна успореден пас към Иван Петков, който от няколко метра нямаше как да сбърка на празна врата - 2:1.