Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
България с тежка загуба от Турция
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:50 / 20.09.2017Коментари (0)1843
© БФС
Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби с 2:5 от Турция U17 в първата от двете контроли между тимовете, която се проведе на Националната футболна база в Бояна.

Участие в мача взеха трима от Ботев (Пд) - Иван Василев, Станислав Шопов и Габриел Земярски, както и юношата на Локо (Пд) Ияд Хамуд, който сега играе за Шефилд Уензди.

Гостите поведоха в резултата с два ранни гола на Йълдъръм и Гюндюз в 5-ата и 17-ата минути.

До края на полувремето националите организираха няколко добри атаки, но ударите на Минчев и Николов не намериха целта.

В 50-ата минута Ияд Хамуд преодоля турската защита и се озова сам срещу вратаря, който го фаулира в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, а Шопов реализира от бялата точка за 1:2.

Последваха нови силни минути за гостите, които увеличиха преднината си с попадение на Мустафа Кая и два гола на Емир Бибероглу.

В 71-ата минута Мартин Минчев оформи крайния резултат, след като се освободи технично от бранител и прати топката в мрежата с неспасяем удар.

Следващата контрола между двата отбора ще се проведе на 21 септември от 10:30 часа на Националната футболна база.

Приятелските мачове са част от подготовката на отбора за Първия квалификационен кръг за Евро 2018. България е в група 11 заедно с отборите на Ирландия, Украйна и Азербайджан. Страната ни ще бъде домакин на мачовете, които ще се състоят от 10-ти до 16-ти октомври 2017 година.

България U17 - Турция U17 2:5

0:1 Аталай Йълдъръм (5), 0:2 Атакан Гюндюз (17), 1:2 Станислав Шопов (50-д), 1:3 Мустафа Кая (57), 1:4 Емир Бебероглу (64), 1:5 Емир Бебероглу (66), 2:5 Мартин Минчев (71)

България U17: 1.Иван Дичевски, 3.Габриел Земярски, 4.Томислав Папазов-к., 5.Йоан Балуренски, 7. Ияд Хамуд (Християн Чипев), 8. Владимир Николов (Филип Кръстев), 9.Иван Василев (Станислав Шопов), 11. Андрей Йорданов (Патрик-Габриел Галчев), 15. Димитър Балинов (Александър Макрис), 17. Мартин Петков (Стоян Вергиев), 18. Мартин Минчев

Селекционер: Викторио Павлов