Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Пирин удари арменци със страхотен късен гол
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 12:07 / 31.01.2018Коментари (0)5198
© ОФК Пирин
ОФК Пирин постигна победа с 1:0 в първата си контролна среща на турска земя. Орлетата надделяха над арменския Пюник с гол на Петър Христов в 88-ата минута.

Двубоят бе доста оспорван, като и двата отбора имаха отлични положения за гол.

Арменците бяха по-опасни през първите 45 минути, като дори удариха греда в 34-ата, след изстрел от 30 м. На няколко пъти техни играчи излизаха на стрелкови позиции, но отбраната на Пирин и пазилият през първото полувреме вратар Красимир Костов не допуснаха попадение.

Гол бе отменен за Пирин в 44-ата минута, когато Аймен Суда стреля неспасяемо от около 20 метра. Първото полувреме бе свирено от помощник треньора на орлетата Стефан Гошев, който бе принуден да не зачете попадението, след като от щаба на арменците го оспориха.

Шотландският състезател на проби Кайл Спенс игра 45 минути, като се представяше като ляво крило и на няколко пъти проби опасно.

Зелените играха на по-високи обороти през второто полувреме. Хендерсън стреля опасно от фаул в 53-ата минута. Паланков се размина с гола в получилия се корнер след това. Суда също стреля опасно няколко минути по-късно.

В 77-та минута бе отсъдена дузпа за Пюник, след като Тодоров спъна нападател в синьо. За щастие арменците пропуснаха от 11-те метра.

Страхотен гол на Петър Христов реши мача в 88-ата минута, след като засече идеално с глава отлично центриране на Манол Чапов.