Провал за голямата ни надежда за медал в Пьонгчанг
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 13:38 / 24.02.2018Коментари (1)12146
© БОК
Радослав Янков отпадна още в квалификациите в паралелния гигантски слалом на сноуборда от олимпийските игри в Пьонгчанг.

Голямата ни надежда за медал прегоря и не успя да демонстрира истинските си възможности. Българинът даде общо време 1:26,04 минути и остана на 19-ото място.

"Разликата мужду успеха и неуспеха в нашия спорт е много малка...", заяви разочарован след надпреварата Янков.

"Напрежението оказа влияние. Може би не направих това, което трябва технически. Може би можех да карам малко по-изправено между вратите и това ме лиши от финалите. Трябва да караш добре, да си във форма, всичко да е на място - екипировка, психика. Едва тогава идва и късметът. Но трябва да си добре подготвен", допълни още Янков.

Представителката ни при жените Теодора Пенчева също отпадна в квалификациите. Тя завърши 27-ма с време 1:38,63 минути.

Чехкинята Естер Ледецка продължава да пише история. Тя стана шампионка в паралелния гигантски слалом в сноуборда. а преди това спечели и златото в супергигантския слалом на алпийските ски.

Така тя стана първата жена, която спечели два златни медала от зимна олимпиада в два различни спорта и общо петият човек в историята с това постижение.

При мъжете триумфира Невин Галмарини (Швейцария), като изпревари южнокорееца Сангхо Лий с 0.43 секунди.