Спортните новини: Днес (0) | Вчера (6)
Пирин се поздрави с първа победа за 2018 година
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 17:09 / 25.02.2018Коментари (0)11468
© ОФК Пирин
Пирин постигна първа победа в официален мач през 2018 година. Благоевградчани се наложиха над аутсайдера Витоша Бистрица с 1:0 в мач от 22-ия кръг на първа лига, който се игра на стадион "Христо Ботев".

С успеха Пирин излезе на 11-о място във временното класиране с актив от 22 точки.

Единственият гол падна в 23-ата минута и бе дело на Конър Хендерсън. Той центрира топката от пряк свободен удар към малкия пеналт, където Аймен суда опита да засече с глава, но не успя. Това явно заблуди вратаря на Витоша Михаил Иванов и топката профуча покрай него и опъна мрежата за 1:0.

В 73-ата минута Пирин беше близо до удвояване на резултата. Това стана след много хубав удар на Кирилов, който обаче намери левия страничен стълб на вратата на Иванов.