Футболистките на Спортика (Благоевград) с драматична загуба в Пловдив
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:27 / 05.04.2018Коментари (0)9223
©
Девойките на Спортика (вдясно) допуснаха гол 3 минути преди края
Благоевградският ФК Спортика стартира с драматична загуба участието си в елитното футболно първенство на България за девойки до 16 години. Благоевградчанки отстъпиха с 1:2 на пловдивския ЖФК Пълдин.

Пловдивчанки поведоха в резултата в 20-ата минута с уникален гол от 45 метра на Александра Янева. Последваха невероятни пропуски на Янева и Димитрова, които изскачаха сами срещу вратарката на Спортика, но не успяха да я преодолеят.

Четвърт час преди края благоевградският тим се върна в мача с изравнително попадение.

Развръзката в мача дойде 3 минути преди последния съдийски сигнал, когато Кристияна Димитрова финтира три от футболистките на Спортика и вкара за 2:1.